Czy Człowiek-Pyra obroni Poznań przed zombie? Propozycje nowych interpelacji dla radnego Boruczkowskiego

Będąc pod wielkim wrażeniem interpelacji radnego PiS-u w sprawie łowców organów, który jego zdaniem grasuje w Poznaniu, postanowiłem podpowiedzieć mu parę innych tematów, w sprawie których powinien interweniować u prezydenta Poznania.

Uwielbiam poznańskich radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy raz na kilka lat wpadają na jakiś genialny pomysł wypromowania Poznania na cały kraj, a czasem i cały świat. A to donoszą, że mamy słonia – geja, a to walczą z prawem do spółkowania przez osiołki itp.

Najnowszy przebój to interpelacja radnego Michała Boruczkowskiego, który wysłał zapytanie do prezydenta Poznania o to, jakie kroki podjął, aby złapać łowców organów i czy wiadomo, ilu dokładnie mieszkańców znaleziono na ulicy z wyciętymi narządami wewnętrznymi. Radny Boruczkowski nawet nie pyta, czy rzeczywiście takie przypadki mają miejsce. W swojej interpelacji pisze wprost, jaki jest stan faktyczny:

„1) młode osoby są wypatrywane (np. jak wychodzą z domów czy zakładów pracy) i śledzone przez łowców organów; 2) gdy upatrzone osoby znajdują się na dworze w odosobnieniu są chwilowo usypiane i jest pobierana ich krew, celem badania, czy dana osoba jest zdrowa; 3) po wybudzeniu, te osoby znajdują na swoim ciele kropkę od igły; 4) po pozytywnym zweryfikowaniu przez łowców organów braku chorób danej osoby, taka osoba po pewnym okresie czasie jest porywana i są wycinane jej niektóre organy wewnętrzne na sprzedaż.”

kadr z filmu "Sens życia według Monty Pythona" o przeszczepach organów.

kadr z filmu „Sens życia według Monty Pythona” o przeszczepach organów.

Nie wiem, w jaki sposób radnemu Boruczkowskiemu mogło przyjść do głowy coś takiego. Jedyne wytłumaczenie, jakie znajduję, to obejrzenie filmu „Ostra randka 3D” w reżyserii Macieja Odolińskiego. Być może radnego zmyliło to, że akcja tego filmu dzieje się w Poznaniu i pomyślał, że to film dokumentalny. „Ostra randka 3D” opowiada o tym, jak jakiejś dziewczynie w klubie Dragon ktoś wrzuca pigułkę gwałtu do wina, a później budzi się w hotelu Andersia z wyciętą nerką. Film to jedno z najgorszych „dzieł” w polskiej kinematografii (jeszcze gorsze niż „Hiszpanka” – serio). Strach pomyśleć, jakie interpelacje zacznie składać radny Boruczkowski, gdy obejrzy kolejne filmy. Jakby co, już mu podpowiadam parę pomysłów na kolejne interpelacje:

1. Czy Poznań jest przygotowany na inwazję zombie? Czy straż miejska została przeszkolona i posiada wyposażenie służące do zabijania żywych trupów? Czy przewidziano plan ewakuacji władz Poznania na wypadek takiej inwazji?
2. Czy jest sprawowana właściwa kontrola nad poznańskimi parkami naukowo-technologicznymi? Czy jeśli w którymś z takich ośrodków zostanie opracowana sztuczna inteligencja, istnieje system zabezpieczeń uniemożliwiający bunt robotów, które mogą zaatakować ludzi?
3. Kiedy władze Poznania stworzą dodatkowy etat dla superbohatera, który działając poza prawem będzie w stanie sobie poradzić ze szczególnie niebezpiecznymi przestępcami? Czy jego wygląd w jakiś sposób będzie związany z Poznaniem (np. Człowiek-Rogal, Człowiek-Kozioł, Człowiek-Pyra itp.)?
4. Ile przypadków lądowania w Poznaniu statków kosmicznych odnotowano w ostatnich trzech latach oraz gdzie są obecnie przetrzymywane?
5. Czy prezydent Poznania, jego zastępcy oraz dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta przechodzą szczegółowe badania, mające potwierdzić lub wykluczyć, czy rzeczywiście są ludźmi, czy może są jedynie cyborgami pokrytymi ludzką skórą lub istotami pozaziemskimi? Jak wygląda takie badanie?
6. Jak wielu mutantów mieszka w Poznaniu? Jakie posiadają moce i czy w razie zagrożenia zewnętrznego dla miasta będą w stanie je obronić?
7. Czy w Centrum Zarządzania Kryzysowego istnieją procedury na wypadek nagłej inwazji agresywnych: ptaków, szarańczy, os, pająków, gigantycznych komarów, spadających z nieba rekinów itp.?
8. Czy zatrucie wody w Warcie minionego lata nie doprowadziło do powstania nowych zmutowanych gatunków ryb, np. piranii, albo rekinów?
9. Ile przypadków ataków wampirów notuje się w skali roku w Poznaniu?
10. W jaki sposób Poznań obroni się przed atakiem zmutowanego jaszczura o wysokości 100 metrów i wadze 55 tysięcy ton?

Mam nadzieję, że pomogłem.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii bezpieczeństwo, polityka i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s