Oświadczenie wielkopolskiego KOD nt. ujawnionych antydemokratycznych praktyk swoich członków

Zamieszczam treść oficjalnego oświadczenia Komitet Obrony Demokracji Regionu, który odcina się od niedzielnych akcji członków swojej grupy na Facebooku. Lektura okazała się wielce pouczająca.

Po moim tekście pt. „KOD propozycję referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta uważa za „prześladowanie” i instruuje, jak oszukiwać w internetowej sondzie” oczywiście natychmiast zostałem usunięty z grona członków facebookowej grupy wielkopolskiego KOD-u, ale pod moim tekstem Zdzisław Kałek, rzecznik prasowy wielkopolskiego KOD-u zamieścił komentarz z oficjalnym oświadczeniem. Ponieważ mógł on umknąć wielu osobom, zamieszczam go też tutaj:

„Komitet Obrony Demokracji Regionu Wielkopolska oświadcza, że nie jest inicjatorem, ani organizatorem jakiejkolwiek akcji dotyczących internetowych sond lub referendum w sprawie poparcia lub odwołania Pana Jacka Jaśkowiaka – Prezydenta Miasta Poznania.
Oświadczamy, że wpisy internautów w grupie KOD_WIELKOPOLSKIE na facebook.com są, TYLKO i WYŁĄCZNIE, odzwierciedleniem ich prywatnych poglądów i w żadnym wypadku, nie powinny być kojarzone z oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji. Jednocześnie informujemy, że w stosunku do wpisów internautów w Grupie, nie stosuje się cenzury prewencyjnej.
Będziemy wdzięczni za umieszczenie naszego oświadczenia pod artykułem.”

Ogromnie mnie cieszy, że władze KOD-u odcinają się od działań, które nie przystoją członkom tworu mającego zgodnie z nazwą bronić demokracji, a nie ją zwalczać. Mocno mnie jednak zaskoczyło, że na stronie grupy każdy może inicjować dowolne działania i zamieszczać dowolne komentarze, które nie spotkają się z cenzurą prewencyjną. Myślę, że to bardzo cenna informacja zwłaszcza dla osób, które mają poglądy raczej dalekie od linii ideologicznej KOD-u. Mam tu na myśli, np. członków partii KORWiN i i Kukiz’15, którzy zdaje się, że od jakiegoś czasu zbierają podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjęcia imigrantów. Z pewnością zainteresuje ich informacja, że wsparcia dla swojej inicjatywy mogą szukać także na grupie „KOD_WIELKOPOLSKIE” bez obaw, że ktoś skasuje ich posty i propozycje działań.

Na koniec jeszcze tak tylko informacyjnie wyjaśnię, że autor przesłanego oświadczenia, Pan Zdzisław Kałek pełniący funkcję rzecznika prasowego wielkopolskiego KOD-u doskonale wiedział o akcji manipulowania sondą na portalu epoznan.pl, ponieważ post na ten temat nawet skomentował, wstawiając symbol dłoni z podniesionym w górę kciukiem, co raczej trudno odczytać inaczej niż jako wyraz aprobaty (screen poniżej). Ale jak wnioskuję z treści oświadczenia, aprobata dla tych antydemokratycznych działań była „prywatnym poglądem” Pana Zdzisława Kałka, natomiast zamieszczone przez niego oświadczenie odcinające się od tych samych działań jest już oficjalnym poglądem Pana Zdzisława Kałka jako rzecznika prasowego KOD-u. Oczywiście ma do tego prawo, a ocenę pozostawiam Czytelnikom.

Niestety, gdy robiłem screeny komentarzy, nie miałem pojęcia, żeby zrobić je w taki sposób, aby było jednoznacznie widać, jakiego postu dotyczą, ale zakładam, że treść pozostałych komentarzy nie pozostawia wątpliwości, że oba screeny dotyczą tej samej sprawy – manipulowania sondażem.

kod_sonda_2———————–

kod-sonda-Zdzisław_Kałek

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii polityka i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s