„Solidarni z migrantami” – OK, ale bądźcie konsekwentni!

Mam nadzieję, że członkowie Amnesty International, którzy deklarują solidarność z islamskimi imigrantami, po ich przyjeździe do Poznania będą im służyć dalszą pomocą np. broniąc ich przed więzieniem za honorowe zabójstwa zbyt zuchwale ubierających się sióstr czy córek, a obrońcy praw zwierząt już zbierają pieniądze na rzeźnię, gdzie krowy będą zabijane według zasad uboju rytualnego.

W sobotę w Poznaniu odbyły się dwie pikiety. Celem jednej było wyrażenie sprzeciwu dla przyjęcie przez Polskę 3 tysięcy uchodźców z północnej Afryki (głównie muzułmanów), celem drugiej – wyrażenie solidarności dla imigrantów.

Osobiście nie mam nic przeciwko żadnej z tych demonstracji – uważam, że każdy ma prawo do własnych przekonań i publicznego ich wyrażania. Jedni boją się muzułmanów, inni się boją nacjonalistów i tyle – dopóki nikt w nikogo nie rzuca kamieniami, wszystko jest OK.

uchodzcy
Trochę mnie jednak zadziwił skład pikiety solidarności z uchodźcami. Pod apelem o solidaryzowanie się z nimi podpisały się m.in. takie organizacje jak poznański oddział Amnesty International, Stowarzyszenie Kobiet Konsola, czy BASTA! Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt.

Mam nadzieję, że okazana podczas pikiety solidarność i apel „Nie powinniśmy zapominać, że to migranci i uchodźcy od wieków również budują bogactwo kulturowe i ekonomiczne Europy. Wbrew opinii ślepych z nienawiści rasistów i nacjonalistów, uchodźcy nie przybywają z pustymi rękami i chcą dzięki swoim umiejętnościom, wiedzy czy po prostu chęci pracy odbudowywać własne życie w nowych ojczyznach. To od nas zależy, czy stworzymy dla nich ku temu dogodne warunki” to nie są tylko puste słowa, ale będą im towarzyszyć także czyny.

Mam nadzieję, że tak zaciekle walczące z dyskryminacją kobiet w Polsce feministki ze stowarzyszenia Konsola zadbają o młode imigrantki z państw muzułmańskich i zechcą właściwie przygotować do nocy poślubnej 12- czy 13-letnie dziewczynki. Pomogą im też zrozumieć, że burka to dla nich odpowiedni strój i lepiej, aby nie rozmawiały na ulicy z obcymi mężczyznami.

Jeśli już jakaś muzułmańska kobieta jednak przez przypadek odezwie się do obcego mężczyzny albo wyjdzie z domu bez opieki męskiego członka swojej rodziny, to już będzie pole do popisu dla Amnesty International. Polski wymiar sprawiedliwości może wykazać się brakiem tolerancji dla pewnych zwyczajów muzułmańskich uchodźców, jak np. morderstwo honorowe. Polskie sądy mogą nie rozumieć, że dla imigrantów to oczywiste, że kobieta, która ubrała się w sposób „zbyt zachodni” albo rozmawiała z obcym mężczyzną to hańba, a w tej sytuacji jedynym honorowym wyjściem jest jej zabicie. Mam nadzieję, że tak dabająca o prawa człowieka Amnesty International stanie na wysokości zadania i w imię solidarności zapewni muzułmanom pomoc prawną tak, aby przypadkiem za wierność swojej tradycji i przekonaniom nie trafiali do więzienia.

Muzułmańscy imigranci po przybyciu do naszego miasta muszą jednak przede wszystkim coś jeść. Jak wiadomo, nie mogą po prostu pójść do mięsnego i kupić sobie mielonego na hamburgery, ponieważ religia nakazuje im jedzenie mięsa zwierząt wyłącznie zabitego w zgodzie z regułami uboju rytualnego. Dlatego, jak rozumiem, BASTA! Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt, zbiera już pieniądze na budowę ubojni, gdzie krów nie będzie się zabijać impulsem elektrycznym, tylko przez wymagane przez islam podcięcie tętnicy szyjnej, aż zwierzę się całkowicie wykrwawi.

Jeśli faktycznie tak ma wyglądać „solidarność z migrantami”, to wszystko OK, wtedy faktycznie uchodźcy poczują się w Poznaniu mile widziani.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii bezpieczeństwo, kultura, polityka i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s