Logika prezydenta Poznania – można się ścigać na torze, ale po cichu

Jacek Jaśkowiak wydał nowe oświadczenie w sprawie Toru Poznań. Twierdzi, że nie zamierza go zamykać, po prostu chce, aby było na nim cicho. To trochę tak, jakby powiedzieć piłkarzom Lecha, że mogą grać na stadionie, ale nie wolno im deptać trawy.

Kiedy tylko zobaczyłem w swojej służbowej skrzynce mailowej wiadomość od rzecznika prezydenta Poznania o treści „Prezydent o Torze Poznań”, pomyślałem sobie: „No tak, wszyscy się z niego śmieją, że zamierza zamykać jedyny w Polsce profesjonalny tor wyścigowy, więc pewnie teraz spróbuje jakoś z tego wybrnąć”.

Treść oświadczenia Jacka Jaśkowiaka przebiła chyba jednak jego wszystkie poprzednie wypowiedzi.

„Nie jestem za likwidacją Toru Poznań. Jestem za rozwiązaniem problemu hałasu, jaki przeszkadza mieszkańcom zachodniej części Poznania, Dopiewa i Tarnowa Podgórnego” – napisał prezydent. Ponieważ trochę trudno wyobrazić sobie wyścigi samochodowe „po cichu”, prezydent podał nawet kilka propozycji „rozwiązań problemu hałasu”:

„Chciałbym, by ta przestrzeń bardziej otworzyła się na szersze grono mieszkańców. Wzorem są rowerowe czwartki, dobrą ideą wydaje się organizowanie tam imprez szkolnych, wydarzeń dla rolkarzy i panczenistów. Ten sposób wykorzystania obszaru Toru nie budzi żadnych wątpliwości.”

Tak, tak, drodzy Państwo, zdaniem prezydenta Poznania jedyny w Polsce tor, na którym można organizować wyścigi samochodowe i motocyklowe najwyższej rangi, powinien służyć do jazdy na rowerach, rolkach i łyżwach. Ciekawe, co by o takim pomyśle wykorzystania toru Silverstone powiedzieli Anglicy.

Ja już tylko czekam na kolejne oświadczenie prezydenta, w którym wyjaśni, że przecież samochody też dalej mogą się ścigać na Torze Poznań i zaproponuje, aby organizować tu wyścigi… meleksów.

Melexfot. wikipedia.org

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii infrastruktura, polityka, sport i rekreacja, środowisko i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s