Poznaniowi żaden zamach terrorystyczny nie grozi

Okazało się, że niebezpieczne odpady radioaktywne z magazynu w Poznaniu nie ukradli terroryści, tylko zwyczajni złomiarze. Dobrze, że nie mamy gdzieś w mieście składu głowic nuklearnych, bo je pewnie też można by bez kłopotu pociąć i wywieźć na wózkach.

Po zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa Polski. Ktoś nawet sprawdził, czy redakcje polskich mediów są odpowiednio zabezpieczone przed wtargnięciem do środka przypadkowych osób, a przecież jak wygląda poziom bezpieczeństwa w Polsce, najlepiej pokazała afera z pojemnikami z izotopem kobaltu, które skradziono z magazynu jednej z poznańskich firm.

Złapanie sprawców i odnalezienie niebezpiecznych, promieniotwórczych odpadów zajęło policji ponad miesiąc. Okazało się, że dwaj panowie ukradli je nie dla radioaktywnej zawartości, która mogłaby zostać użyta przeciwko ludziom, ale dla ołowianych pojemników, które pocięli w celu sprzedania w skupie złomu.

Niby nic złego się nie stało, ale świadomość, że niebezpieczne odpady radioaktywne mogą bez problemu ukraść byle złomiarze, przeraża równie mocno jak to, że rozmowy czołowych polskich polityków z ministrami na czele może nagrać byle kelner.

pojemnik_kobalt_kwp_poznan_625

Dobrze, że nasze myśliwce F-16 są w bazie wojskowej, bo tylko czekać jak grupa jakichś panów pocięłaby je na kawałki i wywiozła na wózkach. Albo, nie daj Bóg,, co by to było, jakbyśmy składowali gdzieś w Poznaniu głowice nuklearne. Na pewno ktoś by uznał, że aż tyle kilogramów złomu to prawdziwa fortuna.

Myślę, że Poznaniowi zamach terrorystyczny nie grozi. Jeśli tylko jacyś fanatycy zaczną coś planować, szybko dojdą do wniosku, że w naszym mieście jest to tak podejrzanie łatwe, że najprawdopodobniej to jakaś wyjątkowo przemyślana pułapka, w którą polskie służby chcą ich złapać.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii bezpieczeństwo, polityka i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s