Zakaz parkowania na dziedzińcu urzędu dla urzędników i po co? Żeby mieszkańcy nie mieli gdzie parkować

Prezydent Poznania zakazał swoim urzędnikom parkowania na dziedzińcu Urzędu Miasta, aby zachęcić ich do korzystania z komunikacji miejskiej, ale ci dalej przyjeżdżają do pracy samochodem, zajmując miejsca parkingowe zwykłym poznaniakom.

Konsekwencji Jackowi Jaśkowiakowi odmówić nie można. Obiecał, że wprowadzi zakaz parkowania samochodów na dziedzińcu Urzędu Miasta i 1 lutego obietnicę zrealizował. Jej celem było przekonanie urzędników do tego, aby tak jak on przyjeżdżali do pracy rowerem lub komunikacją miejską.

– Żeby byli blisko ludzi, bo z samochodu nie zawsze potrzeby mieszkańców widać – tak to tłumaczył niedawno Jaśkowiak.

Problem w tym, że przynajmniej na razie zakaz nie zadziałał. Pisząc tekst dla swojej redakcji, zadzwoniłem do pięciu zupełnie przypadkowo wybranych dyrektorów pracujących w urzędzie przy placu Kolegiackim. Z tego grona tylko jeden przyjechał do pracy inaczej niż własnym samochodem, ale nie ze względu na zakaz, tylko dlatego, że od kilkunastu lat dojeżdża do pracy komunikacją miejską.

Pozostałym trudno się dziwić – Marcin Przyłębski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów rano nie tylko dojeżdża do pracy, ale też podwozi dziecko do szkoły. Z kolei Wojciech Czyżewski, dyrektor Wydziału Zamówień i Obsługi Urzędu, dojeżdża do urzędu 70 kilometrów, więc trudno się dziwić, że wybiera samochód zamiast pociągu i tramwaju.

Jak więc sobie radzą z zakazem parkowania na dziedzińcu urzędu? Część parkuje na… innym parkingu dla urzędników, a pozostali na parkingach przeznaczonych dla zwykłych mieszkańców, którzy dzięki temu mają jeszcze większe problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego niż wcześniej.

Co więc dał nam wszystkim tak nagłaśniany zakaz parkowania dla urzędników. Na razie nic, no może poza betonową pustynią na dziedzińcu Urzędu Miasta, gdzie straszy pustka i hula wiatr. Jacek Jaśkowiak mówi, że być może w przyszłości na pustym dziedzińcu pojawi się np. fontanna. Faktycznie, bardzo się przyda – urzędnicy będą mogli na nią sobie popatrzeć, gdy zrobią sobie przerwę na papierosa.

zakaz parkow

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii komunikacja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s