Jak jeszcze bardziej zaoszczędzić na finale WOŚP w Poznaniu?

Podczas finału WOŚP na parkingu przed CK Zamek zamiast koncertów na żywo będzie można jedynie obejrzeć ich transmisję na telebimie. Wszystko z oszczędności. Sztab WOŚP próbuje sam zapewnić chociaż niewielką scenę, ale brakuje im zawrotnej sumy… 7 tys. zł.

Z roku na rok w Poznaniu ubywa bezpłatnych otwartych imprez kulturalnych. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze 10 lat temu Malta była festiwalem ulicznym, w czasie którego spektakle odbywały się w otwartej przestrzeni miasta i można je było obejrzeć za darmo. Do niedawna mniej zamożni poznaniacy mieli szansę posłuchać na żywo gwiazd polskiej muzyki podczas Dni Pyrlandii, ale i ta impreza zniknęła z kalendarza.

W tym roku okazało się, że nawet koncerty towarzyszące finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą dostępne tylko dla wybranych. Zdecydowano się przenieść je z otwartej sceny przed Centrum Kultury Zamek do Sali Wielkiej mogącej pomieścić jedynie 900 osób. Przedstawiciele Zamku twierdzą, że to z troski o wygodę poznaniaków, ale przyznają, że zadecydował o tym także mniejszy budżet na 2015 r., co wymusiło szukanie oszczędności.

No pewnie, że Sala Wielka jest wygodniejsza, ale przecież w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chodzi o to, aby ściągnąć przed Zamek jak najwięcej ludzi, którzy wspomogą zbiórkę. Co ma ich tam ściągnąć, jeśli nie koncerty? Stoiska z zapiekankami i karuzela?

Poznański sztab WOŚP próbuje ratować sytuację i stara się znaleźć sponsorów, którzy sfinansują chociaż niewielką scenę na placu Mickiewicza, gdzie mogłyby zagrać jakieś mniej znane zespoły. Władze Poznania już im tej pomocy odmówiły, chociaż chodzi o zawrotną sumę… 7 tysięcy złotych (tyle brakowało im 31 grudnia). Sztab liczy, że pieniądze uda się zebrać i scena powstanie, ale to całe zamieszanie robi jednak fatalne wrażenie. Czy naprawdę jesteśmy tak skąpym miastem, że przerasta nas możliwość zrobienia skromnej imprezy charytatywnej i to takiej, której celem jest zebranie pieniędzy na sprzęt, z którego będą korzystać dzieci nas wszystkich?

wosp

Skoro Poznań musi tak bardzo oszczędzać, proponuję, aby za rok CK Zamek darował sobie w ogóle robienie jakichkolwiek koncertów. Wystarczy ustawić telebim i wyświetlać na nim koncerty organizowane podczas finału WOŚP w innych miastach, np. w Warszawie w tym roku wystąpią m.in. Acid Drinkers, Poparzeni Kawą Trzy, Coma, Mrozu i Ania Rusowicz. Pewnie na taką transmisję przyjdzie i tak więcej ludzi niż zaplanowane w tym roku wyświetlanie na ekranie występów takich gwiazd jak Second Child, Dret czy Yelram (przy całym szacunku dla tych artystów).

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii kultura i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s