Behemoth obraża katolików? Bardziej chyba rektor uniwersytetu

Rektor Uniwersytetu Medycznego odwołał koncert zespołu Behemoth, uznając, że członkowie Krucjaty Różańcowej mogą stanowić zagrożenie dla fanów zespołu. Dla katolika to chyba obelga.

We wszystkich polskich miastach koncertom zespołu Behemoth towarzyszą protesty członków Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Polegają jedynie na modlitwie, a na dodatek, są raczej nieliczne – we Wrocławiu taka forma demonstracji zgromadziła zaledwie 12 osób w Łodzi około 40. Mimo to rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu uznał, że te kilkanaście czy kilkadziesiąt osób (w sporej części zapewne w dość podeszłym wieku) stanowią wielkie niebezpieczeństwo dla około tysiąca fanów Behemotha.

– Płynęły do nas niepokojące sygnały o możliwych protestach. Były to pisma, maile, telefony. Z różnych środowisk. Eskulap jest tak położony, że w razie ewentualnych rozruchów ewakuacja byłaby trudna, podjęliśmy więc decyzję o charakterze prewencyjnym – tak dokładnie wyjaśniał powody odwołania koncertu w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” rzecznik uniwersytetu.

nergal

Na miejscu członków Krucjaty Różańcowej zdecydowanie bym się obraził. Chrześcijaństwo to przecież religia oparta na miłości bliźniego. Protestujący zamierzali jedynie się modlić, a tymczasem rzecznik uczelni sugeruje, że Krucjata Różańcowa to jakaś organizacja terrorystyczna, która zamierzała wywołać rozruchy, które mogą spowodować uszczerbek na zdrowiu lub życiu fanów Behemotha.

Taka sugestia to chyba znacznie większa obraza dla uczuć religijnych katolików niż pajacowanie na scenie i darcie mordy przez faceta ucharakteryzowanego na jakiegoś diabełka.

fot. Olga Wiącek/wikipedia.org

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii kultura i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s