Po co Pacha płaci miastu czynsz?

Klub Pacha spłacił miastu zaległy czynsz. W sumie to nie wiem, po co, przecież jak ktoś spróbuje ich wyrzucić, wystarczy zacząć krzyczeć, że oto władze miasta niszczą taki wspaniały ośrodek kultury.

Nigdy nie byłem w klubie Pacha, ale to podobno taki najbardziej ekskluzywny klub w Poznaniu, gdzie w każdy weekend tłumy poznaniaków przychodzą się wyszaleć. Pacha mieści się w budynku przy ul. Paderewskiego należącym do miasta. Miesięczny czynsz wynosi ponoć aż 31 tys. zł. Problem w tym, że właściciele klubu niespecjalnie regularnie chcą go płacić. Zaległości przekroczyły już 80 tys. zł i Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wymówił już umowę najmu, co można uznać za wstęp do przyszłej eksmisji.

Ostatecznie klub wszystkie zaległości spłacił i właściwie należy uznać, że zupełnie niepotrzebnie. Niemal sąsiadami Pachy jest skłot Od:zysk. Mieszkający tam anarchiści rzecz jasna też żadnego czynszu nie płacą, ba, w ogóle cały budynek zajmują nielegalnie. Jakiekolwiek sugestie, że może trzeba by ich w końcu stamtąd wyrzucić, aby właściciel zajmowanej przez nich kamienicy mógł ją wyremontować, natychmiast jest torpedowany przez środowiska lewicy. Obrońcy skłotu przekonują, że to taki ważny ośrodek kultury w Poznaniu, którego należy bronić za wszelką cenę.

Skoro sypiący się budynek skłotu, gdzie odbywają się jakieś wystawy, spotkania i warsztaty, uchodzi za ośrodek kultury, to co dopiero taka Pacha. Toż to klub, gdzie poznańska młodzież ma okazję doskonalić swoje umiejętności taneczne, miejsce zawierania nowych znajomości towarzyskich itd. Niech no tylko ktoś spróbuje eksmitować klub, a przecież zaraz powinny się zjawić kulturalne elity Poznania z transparentami „Pacha musi zostać!”, „Taniec prawem, nie towarem!”, prawda?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii kultura i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s