Telebim kibiców jak wóz Drzymały

Zamknięcie stadionu w Poznaniu przez wojewodę wielkopolskiego przyniosło nieoczekiwany skutek – pokazało, że Wielkopolanie tak jak w czasach germanizacji z opresją władzy radzą sobie przy pomocy wrodzonego sprytu.

Po tym, jak okazało się, że policja nie potrafi zidentyfikować i złapać żadnej z 40 osób, które półtora miesiąca temu odpaliły race na meczu Lecha z Ruchem Chorzów, wojewoda wielkopolski wymyślił, że nie wolno wpuścić na stadion nikogo z kilku tysięcy, które wtedy siedziały na II trybunie (tam doszło do odpalenia owych rac). Władze Lecha uznały, że karanie kilku tysięcy osób za wybryk (i to zupełnie niegroźny) 40 to absurd i na karę się nie zgodziły. W tej sytuacji wojewoda postanowił w ogóle zamknąć cały stadion, uznając, że to jedyny istniejący sposób ukarania jakoś tych 40 osób, które odpaliły race.

Niestety, wojewoda zapomniał, że podlegająca jego władzy ludność to Wielkopolanie, czyli ludzie, którzy potrafią postawić na swoim. Gdy 100 lat temu pruskie władze zakazały Michałowi Drzymale postawienia domu na swojej działce, ten postawił na niej wóz cyrkowy i to w nim zamieszkał. Aby udowodnić władzom, że nie jest to dom w myśl prawa budowlanego, każdego dnia przesuwał wóz o kilka centymetrów.

Cóż więc mogli zrobić kibice Lecha Poznań, gdy władza zakazała im obejrzenia meczu na stadionie? Spotkali się przed stadionem i mecz obejrzeli na telebimie. Były niebiesko-białe szaliki, wspólny doping i radość z wysokiego zwycięstwa.

wóz drzymały1
Na dobrą sprawę do końca sezonu tak właśnie mogą wyglądać wszystkie mecze Lecha rozgrywane w Poznaniu. Piłkarze będą strzelać gole przy pustych trybunach, a cieszyć się z tego będą kibice stojący przed stadionem i oglądający wszystko na telebimie. Wojewoda wielkopolski pewnie zachwycony, bo rozwiązał problem i nikt już rac na stadionie nie odpala. Pojawia się tylko takie drobne pytanie: Po kiego grzyba nam ten stadion za 800 milionów złotych?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii sport i rekreacja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s