Wideo z Poznania: Jak to Naszość ośmieszała Jaruzelskiego

5 lat temu członkowie Naszości pokazali w Poznaniu, że można generała Jaruzelskiego atakować bez nienawiści, za to z humorem.

Śmierć Wojciecha Jaruzelskiego na nowo ożywiła spory o ocenę tej postaci. Spora część Polaków czekała na odejście generała z podekscytowaniem porównywalnym z tym, jakie towarzyszyło Brytyjczykom przy okazji… ślubu Williama i Kate. Z drugiej strony lewica oczekuje ogłoszenia żałoby dla uczczenia pamięci Jaruzelskiego.

Pogrzeb generała zapowiada się jako kolejne wydarzenie, które mocno podzieli Polaków. Mnie śmierć Jaruzelskiego przypomniała happening Akcji Alternatywnej Naszość z 2009 r. Jaruzelski odwiedził wtedy Poznań, aby wziąć udział w spotkaniu ze studentami Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Przed budynek szkoły przybyli wówczas członkowie Naszości przebrani za ZOMO, aby, jak wyjaśniali, osobiście chronić generała. Był to oczywiście prześmiewczy happening mający ośmieszyć Jaruzelskiego i przypomnieć, z czym Polakom powinny się kojarzyć czasy jego rządów. I takie ataki na generała to ja rozumiem:

Reklamy
Film | Ten wpis został opublikowany w kategorii wideo z Poznania i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s