Wideo z Poznania: 1-majowe happeningi Naszości

Chyba niezależnie od wyznawanych poglądów politycznych, każdemu z nas brakuje happeningów Naszości organizowanych przez lata w Święto Pracy.

Przez wiele lat Poznań wyróżniał się na mapie Polski świętowaniem 1 maja. Przez wiele lat obchody organizowane przez lewicę na placu Mickiewicza zakłócała Akcja Alternatywna „Naszość” pod wodzą Piotra Lisiewicza.

Za każdym razem celem było ośmieszenie polityków lewicy, ale zawsze z humorem i bez przesadnego chamstwa. W 2008 r. happenerzy przyszli na plac Mickiewicza ucharakteryzowani na samurajów i zaproponowali lewicowym działaczom honorowe popełnienie seppuku.

Rok później członkowie Naszości pojawili się przebrani za ratowników wodnych, krzycząc zabawne hasła np. Czerwony czepek załóż komuchu na łepek!”, „Arka Noego dla Napieralskiego!”, „Eja, Łybacka, gdzie twoja karta pływacka?” Swoją akcją chcieli pokazać, że chcą ratować tonący okręt SLD.

W 2010 r. happening odwołano z powodu żałoby po katastrofie smoleńskiej, a później cała aktywność Naszości zanikła. Trochę szkoda, bo wygłupy Lisiewicza i spółki nadawały Świętu Pracy niezwykłego kolorytu.

Zobaczcie, jak wyglądał happening w 2009 r.:

Reklamy
Film | Ten wpis został opublikowany w kategorii wideo z Poznania i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s