Skłoting Corporation, czyli jak zarabiać na zakładaniu skłotów?

Anarchiści mieszkający nielegalnie w kamienicy przy Starym Rynku rozważają opuszczenie jej, jeśli właściciel budynku wesprze ich finansowo.

Minął miesiąc, odkąd opuszczona i zdewastowana kamienica stojąca u zbiegu ulic Szkolnej i Paderewskiego, ma nowego właściciela. Plany są takie, aby budynek wyremontować i już za półtora roku funkcjonowała tu restauracja, sklepy i być może hotel. Jest tylko mały problem – w budynku cały czas mieszkają anarchiści, którzy rok temu zamienili kamienicę w skłot o nazwie Od:zysk i nie zamierzają jej opuszczać.

Przemysław Woźny, nowy właściciel budynku w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” przyznał, że w zamian za opuszczenie kamienicy, jest gotów finansowo wesprzeć jakąś fundację lub stowarzyszenie reprezentujące anarchistów. Ci na razie nie odnieśli się jednoznacznie do tej propozycji, ale w rozmowie z GW jeden z nich przyznaje, że: „Potrzeby są duże. Gdyby pieniądze miały pójść na szczytny cel, jesteśmy w stanie to ludziom wytłumaczyć”.

Właścicielowi kamienicy w ogóle się nie dziwię. Mieszkający tu anarchiści skutecznie zniechęcali do kupna budynku innych zainteresowanych, dzięki czemu cena wywoławcza kamienicy została obniżona o milion złotych. Przy tak dużym zysku, rzeczywiście opłaca się anarchistom odpalić jakąś „działkę” za pomoc w obniżeniu ceny i mieć spokój.

Jeśli faktycznie Woźny dogada się z anarchistami i ci za odpowiednią opłatą dobrowolnie opuszczą kamienicę, skłotowanie może stać się nowym rodzajem działalności gospodarczej. Każdy planujący kupić jakiś opuszczony budynek w mieście, będzie wcześniej wynajmował firmę w rodzaju „Skłoting Corporation” do tego, aby pustostan zamieniła w skłot. To powinno zniechęcić konkurencję do wzięcia udziału w licytacji budynku. Gdy nie będzie chętnych, a cena wywoławcza zostanie odpowiednio obniżona, można będzie kupić budynek, odpalając skłotersom odpowiednią „dolę”. Wspaniały system, w którym wszyscy są zadowoleni, prawda?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Skłoting Corporation, czyli jak zarabiać na zakładaniu skłotów?

  1. PsssSs pisze:

    Wpuścić tam narodowców, to zrobią porządek z brudem.

    Czyli lewactwo po prostu coś KRADNIE, a potem żąda za to okupu ?
    Urocze i bardzo lewicowe.

  2. kajet pisze:

    Ja proponuje wynająć firmę ochroniarką i ich wykopać od ręki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s