Rogalowe Muzeum Poznania, czyli strzał w dychę

Rogale świętomarcińskie to cały czas wielki potencjał, który nie jest w pełni wykorzystywany w Poznaniu. Krokiem w dobra stroną jest na pewno otwarcie Rogalowego Muzeum.

Od kilku lat obserwujemy wyraźną ofensywę w promowaniu rogali świętomarcińskich. Na pewno wielkim sukcesem było uzyskanie dla nich certyfikatu, dzięki któremu rogale można wypiekać wyłącznie w Poznaniu i kilku najbliższych powiatach. Kto chce spróbować tego smakołyku, nie ma wyjścia – musi wybrać się osobiście do stolicy Wielkopolski – i oby tak zostało.

Prawdziwym świętem rogala jest oczywiści dzień 11 listopada, co Poznań także świetnie wykorzystuje, organizując hucznie Imieniny Ulicy Święty Marcin z roku na rok przyciągające coraz więcej turystów.

rogale

Na szczęście rogale świętomarcińskie można w Poznaniu kupować przez cały rok, chociaż odnoszę wrażenie, że jeszcze wielu przyjezdnych odwiedzających nasze miasto nie ma o tym pojęcia. Tym bardziej cieszą takie inicjatywy jak stworzenie Rogalowego Muzeum Poznania, które w minioną sobotę otwarto przy Starym Rynku. Nazwa „muzeum” jest trochę na wyrost, bo to przede wszystkim miejsce, w którym można po prostu poznać historię rogali, a także zobaczyć z bliska, jak się przygotowuje. Nie mam jednak wątpliwości, że bardzo szybko odwiedziny tej placówki staną się obowiązkowym punktem w programach wycieczek po Poznaniu i o to chodzi. Mam wrażenie, że rogale świętomarcińskie to cały czas wielki potencjał, który nie do końca wykorzystujemy, a przecież te smakołyki spokojnie mogą stać się symbolem miasta niemal na równi z koziołkami. Z pewnością muzeum (do tego mieszczące się w idealnym miejscu – naprzeciwko ratusza) może się do tego mocno przyczynić i miejmy nadzieję, że już za kilka lat wpadnięcie chociażby przejazdem do stolicy Wielkopolski i niezjedzenie chociaż jednego rogala będzie uchodzić za prawdziwe faux pas.

fot. poznan.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii turystyka i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s