A jednak się da – znów popływamy w parku Kasprowicza!

Nie każdemu pasuje wizyta na Termach, więc informacja o znalezieniu pieniędzy na remont pływalni w parku Kasprowicza to świetna wiadomość.

Jak donosi portal lazarz.pl, w środę zapadła decyzja o remoncie pływalni w parku Kasprowicza. Przypomnijmy, że zamknięto ją przed rokiem ze względu na fatalny stan techniczny – dna w brodziku i średnim basenie przeciekały, w złym stanie była też wysłużona aparatura do filtrowania i uzdatniania wody.

Wydawało się, że pieniędzy na remont nie uda się znaleźć. Pojawiały się już nawet pomysły, aby pływalnię przerobić na skatepark, aż tu nagle taki zwrot akcji, który nie może nie cieszyć zwłaszcza mieszkańców Łazarza. Co prawda, mamy w Poznaniu wspaniały obiekt w postaci Term Maltańskich, ale nie czarujmy się – nie każdego stać, aby z niego korzystać i nie każdy ma czas, aby jechać się popluskać nad Maltę.

Już na długo przed otwarciem Term władze miasta zapewniały, że za kilka lat każda dzielnica będzie mieć własną pływalnię. Mówiło się, że powstanie ich kilka, a może nawet kilkanaście. Projekt opierał się na założeniu, że Termy mają służyć przede wszystkim rozrywce – kusić atrakcjami aquaparku, ale do bardziej codziennej rekreacji miały służyć mniejsze osiedlowe pływalnie. Pierwsza z nich miała powstać na przy ul. Wyzwolenia na Ratajach już w 2013 r., ale nie powstała. Nie udało się znaleźć inwestora zainteresowanego budową pływalni i pomysł upadł.

Tym bardziej trzeba teraz dbać o te obiekty, które mamy i to nie tylko tuż przed wyborami.
Pływalnia w parku Kasprowicza to jedna z nielicznych tego typu atrakcji dla mieszkańców Łazarza. Można oczywiście marudzić, że szkoda, że nadal będzie to pływalnia odkryta, chociaż moim zdaniem basen pod chmurką ma pewną przewagą nad krytym – można tu miło spędzić całe popołudnie, nie tylko pluskając się w wodzie, ale także zażywając kąpieli słonecznych.

Miejmy nadzieję, że prace remontowe przebiegną zgodnie z planem, a latem pogoda dopisze.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii sport i rekreacja i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s